poniedziałek, 17 lutego 2014

challenge 2014 - A


Again, I'm taking a part in Maverika's challenge. That's mean a least 23 posts for 2014, about 2-3 post per month. Without such motivation I wouldn't write any post this year I quess. Recently I became too lazy, just enjoying dolls and miniatures, without any bothering about taking photos and writting blog.
I'm feeling like I'm restarting an old, rusted mechanism, haha.

Diorama isn't finished but will have to do. Must work on this yellow snow. As for now the post could be titled "Watch out where the huskies go, and don't you eat that yellow snow".

The theme for the first day of challenge is "safety pin".

Patrick: It's fricking freezy, are you sure you're dressed warm enough?


Alex: Of course,I'm fine, absolutely fine (thinking : If I would be dressed like you, I would wrap myself in such long coat too)


Patrick: Can't look at your opened jacket, brrr. I don't understand why you don't want to close it. It's like 35 °F...

Alex:I just don't want to overheat myself, it's bad for health. (thinking : I didn't get myself this wonderful new blouse to hide it under any jacket. This CAN'T wait for spring.)that was lame, I know, somehow I don't feel natural writing on the blog again, hopefully it will get better with time.

15 komentarzy:

 1. Podejście do zimowych ubiorów mam raczej jak Patrick (albo nawet dwa razy jak Patrick hehe). Na szczęście w tym roku będzie już chyba wiosna w lutym - dzisiaj świeci u mnie piękne niezimowe słońce.
  Jak zwykle u Ciebie podobają mi się detale (buty Patrick, kosz na śmieci, czapka Alex!). Absolutnie nie uważam, że ten post jest 'lame' :)

  Przeliczyłam sobie te Fahrenheity - myślałam, że mają tam zimniej, ale z drugiej strony, jak by było zimniej, to kawa by im zamarzła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś też tak miałam, moje zimowe ubranie przypominało pierzynę, ale obecnie zrobiłam się drugim Alexem, całą zimę przechodziłam w dwóch bluzach, bez kurtki, hahaha. Bardzo mnie cieszy wcześniejszy koniec zimy :D

   Dziękuję, najbardziej nie mogę znieść pisania czegokolwiek, a już w szczególności dialogów.Diorama jest zimową wersją poprzedniego mini parku.

   Co do temperatury - dokładnie tak, kawa, do tego Patrick nie ma rękawiczek, 2 stopnie Celsjusza muszą wystarczyć :)

   Usuń
 2. Hello from Spain: I love this scene with snow. These girls are very trendy. I love red pants. The shirt is very cool with safety pins. Keep in touch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! Unfortunately "girls" were meant as a boys, but I failed, haha.

   Usuń
 3. I love your diorama and I love the girls style of clothing. The more you post the easier it gets...Looking forward to your next one!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so much. They are both girly teenage boys, unfortunately looks like I'm the only who can see it, hahaha.

   Usuń
 4. Fajna historia i wcale nie jest kulawa. Cieszę się, że bierzesz udział... Byłam bardzo ciekawa Twoich pomysłów. ;D Nastrój oczekiwania ... i ...aż dwie agrafki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Co do historyjki, w wywiadzie z zespołem mojego znajomego był dialog (nie wiem czy to ich własne odpowiedzi, czy też kogoś cytowali)
   - co czujecie przed wejściem na scenę?
   - wstyd
   - a po zejściu?
   - też wstyd

   Bardzo to zabawne (dla mnie), i grubsza to samo mogę powiedzieć o moich dialogach :D Mam nadzieję, że złapię bakcyla, bo inaczej lalki będą odgrywały pantomimę !

   Usuń
  2. Cytat ze wstydem przecudowny, można go zastosować do prawie każdej sytuacji...

   Bardzo solidaryzuję się z Alexem (to samczyk, prawda?), nie po to inwestuje się w ubrania, żeby je potem chować. Fajna diorama, zresztą jak każda u ciebie na blogu- rzadko sadzisz posty, ale jak już się zmobilizujesz, to oczu nie mogę oderwać :)

   (też żałuję, że nie da się kupić tych Jdollek przez internet...taka cena już się nie trafi).

   Usuń
  3. Samczyk, samczyk, niestety tylko w moich oczach, haha. Nawet mój przyjaciel, sam o urodzie jednej z TAKICH moich lalek, nie widzi w nich chłopców, hahaha.
   Dziękuję, jesteś niesamowicie miła! Takie komentarze są idealne na "chwile zwątpienia", także jeszcze raz dziękuję!

   Parę Jdoll było na przecenie, ale ich nie kupiłam...Co jakiś czas sie gryzę tym, ze przegapiłam tyle promocji w Japonii, ale jeszcze wtedy nie wiedziałam w jakim kierunku będzie szła moja kolekcja. Następnym razem będę łapać wszystko co będzie przecenione, nawet jeśli będzie wydawało mi się nieciekawe, haha

   Usuń
 5. Not lame at all and quite clever I think! Love the setup.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! I totaly didn't had any idea what to write under those photos, haha.
   I was trying to make winter version of my previous diorama, and it is similar to it, just this yellow snow....

   Usuń
 6. Jak ja się cieszę, że bierzesz udział w wyzwaniu! W końcu znów będzie można popodziwiać Twoje dioramy i stylizacje :) A dialog wcale nie był zły :) Szybko wrócisz do wprawy ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jak zawsze jest kochana!
   W sumie ten challenge ma trwać cały rok, wiec będzie "trochę" czasu na przyzwyczajenie się, hahaha

   Usuń
 7. Skąd ja znam tę sytuację. Toć żeby pokazać światu nową spódnicę w najcięższe mrozy specjalnie latałam w krótkiej kurtce, co się później zemściło, bo cztery litery się ciut przymroziły :P Ale i tak warto było! Więc totalnie rozumiem Alexa :) Wychodzi na to, że muszę podziękować osobie, która zapodała photo challenge, bo dzięki jej akcji ożywiło się na kilku blogach które lubię. Bosssko!

  OdpowiedzUsuń