piątek, 3 sierpnia 2012

3. klucz/key

Zacznę od offtopu. Właśnie (tzn, tuz przed 5 rano) byłyśmy z siostrą świadkiem kradzieży samochodu i wypadku - szłyśmy do parku zrobić zdjęcia na challenge. Na rynku zobaczyłyśmy siedzącą grupkę pijanych typowych polskich młodzieńców, innymi słowy dresiarzy. Od dobrych 15 lat mamy styl grunge'owy, więc instynktownie omijamy dresiarstwo, nawet w biały dzień, tak tez zrobiłyśmy i tym razem. Poszłyśmy na około, zrobiłyśmy zdjęcia, gdy wracałyśmy okazało się, że dwóch dresiarzy idzie w naszym kierunku, ale, że obok stała śmieciarka, z tylu szedł jakiś chłopak, a po rynku kręcił się jakiś pracownik miejski w odblaskowej kamizelce, więc doszłyśmy do wniosku, ze jest bezpiecznie. Okazało się, ze bardzo się myliłyśmy. Nam się dostały tylko wyzwiska, miałyśmy szczęście. W momencie gdy przechodziłyśmy przez ulice dresiarze wskoczyli do śmieciarki i zaczęli jechać tyłem, prosto na nas. Udało nam się dosłownie przejść w ostatnim momencie.Śmieciarz rzucił się ku otwartym drzwiom śmieciarki i próbował wsiąść, ale upadł i chyba przejechano mu po ramieniu. Ukradziona śmieciarka, jadąca zygzakiem, po kilkunastu metrach wbiła się tyłem w jakiś słup lub latarnie, nie przyglądałam się, wykręciła i pojechała dalej. Całą drogę powrotna rozglądałyśmy się czy nie trafimy gdzieś na nią. Nigdy się nie spodziewałam, że będę świadkiem czegoś takiego! A to wszystko w odległości jakichś 15 metrów od komisariatu policji! Dobrze, że post napisałam wcześniej, bo teraz jestem na to zbyt zdenerwowana . Strach pomyśleć, ze teraz krąży gdzieś po mieście śmieciarka kierowana przez pijanych, zdebilałych wykolejeńców, przepraszam za mocne słowa, ale nie da się inaczej nazwać.Dla dobrej zabawy byli w stanie przejechać kogoś!Time for younger generation. Grandfather will appear again some time later - this was a warning ;)


Daniel just finished his assigment for a class!It took him quite some time, but now it's over, finally he can relaxlife of 17 years old boy is soo tough, but now, when schoolwork is done, world looks so much better!Daniel, thinking: I definitely deserve a reward. This assigment was a real pain in the ..... Who care about some Midsummer Night Dream, btw? Why I need to write about it? Wasn't it enough that Shakespeare did it already, damn him?Daniel,still thinking: hmmm, maybe will go to cinema? or will order a pizza, really big one! yes, pizza it is! also watching dvd is cheaper, can do it while eating!splash!Daniel: Hey! What you think you are doing?! Watch out!Taylor: ups, clumsy me! Sorry kid!Daniel, thinking: ok, try to not cry, you're too old to cry, too old..
key <--- Daniel's pendant.

12 komentarzy:

 1. Współczuję porannego zajścia, mam nadzieję, że panowie dresiarze szybko zostaną zwinięci przez jakiś przytomny policyjny patrol.
  Podoba mi się ujęcie tematu zadania, takie niewymuszone :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Również mam taką nadzieję! Widok pędzącej na mnie śmieciarki, tyłem, z dużą szybkością, nie jest widokiem który chciałabym powtórzyć...

   Usuń
 2. Eh, nie ma to jak panowie kierujący się w życiu zasadą - Po co mi rozum, przecież mam dresik ;/
  Diorama świetna, a Daniel to sympatycznie wyglądający młody człowiek, a jaki opanowany ;) Dobrze, że napisałaś, gdzie jest klucz ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Daniel ma nerwy ze stali, bo ma sporo rodzeństwa :P
   Ehh, usnąć po tym nie mogłam, bo cały czas mi się to przypominało. Dopiera po jakimś czasie uświadomiłam sobie jakie miałyśmy szczęście, jak niewiele brakowało aby ten samochód w nas uderzył z pełną szybkością.

   Usuń
 3. No tak, zgadzam się z ajatoco, w sprawie porannego zdjęcia. Myślą, że im wszystko wolno...
  Zdjęcia bardzo ciekawe :) Daniel... Pokusiłabym się o stwierdzenie, że jest genialny :PP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Daniel mocno się zarumienił, nie jest przyzwyczajony do komplementów!
   heh, co chwila o tym myślę i się denerwuję , pewnie tak będzie jeszcze przez kilka dni

   Usuń
 4. Współczuję świadkowania dresiarstwu w akcji. Czasem żałuję, że taki gadzi mózg jest w stanie podtrzymać funkcje życiowe przy braku jakichkolwiek funkcji wyższych.
  Dobrze, że napisałaś, gdzie kluczyk, bo z moją ślepotą nigdy bym nie znalazła. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie doszłam do wniosku, że na małych zdjęciach nie będzie go widać, a nie każdemu chce się powiększać zdjęcia.
   Nawet nie jestem pewna czy tacy ludzie w ogóle mają mózgi ...

   Usuń
 5. szukałam tego klucza, szukałam...i znalazłam:)

  Co do porannej sytuacji - mnie już nic nie jest w stanie zdziwić. Alkohol nawet rozumnym ludziom potrafi namieszac w głowie, więc aż strach pomyśleć co robi z bezrozumnymi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie XD W sumie jest dosyć mały, więc można go przeoczyć.

   To prawda. Jestem abstynentką i bardzo nie lubię towarzystwa ludzi pijących, nawet piwo, ale ludzie pijani to już zupełnie inny temat, w tym wypadku to już nie kwestia lubienia czy nie, tylko dbania o własne bezpieczeństwo.

   Usuń
 6. Nieciekawą przygodę miałyście z siostrą, współczuję :( W bardzo oryginalny sposób wywiązałaś się z kolejnego zadania :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Zawsze mam zwyczaj "lania wody", więc nie mogłam inaczej postąpić z challeng'em - to co inni dali rade zawrzeć w jednym zdjęciu, mi sie udało w 10 XD

   Przeglądam internet w poszukiwaniu wzmianki o całym zajściu, ale gdzie tam, ani słowa, za mało ważne to było, tylko jedna osoba potrącona, jeden samochód ukradziony. ciekawe, czy gdyby przejechali i nas to czy by media o tym wspomniały?

   Usuń