niedziela, 17 marca 2013

2013.03.17 March Challenge day 3

Miałam dzisiaj (i wczoraj) być na koncercie Paddy'ego Kelly, ale za bardzo źle się czuję, aby jechać pociągiem parę godzin. Więc chcąc nie chcąc jestem i mogę sama wrzucić post (juz był naszykowany do wrzucenia z automatu)
Dzisiejszy temat - wiosna. Niestety nie udało mi się dokończyć dioramy, a, że nie miałam innego pomysłu, musiałam użyć jej mimo to.

I was planned to be at the concert of Paddy Kelly right now (and yesterday too), but I feel too ill to travel by train for a few hours. So I'm here, posting this entry personally (it was already prepared to be automatic posted)
Today's photo challenge theme - spring. Unfortunatelly I didn't manage to finish diorama, and since I haven't any other idea for spring I had to use it anyway.


 
                                                  Mike: o, Pan Żaba! Witam!
                                                  Mike: oh, Mr. Froggy! Hello!


                                                           Żaba: @.@
                                                           Frog : @.@
         Mike, myśli *widzę jeszcze jedną* : Panie Żabo, czy to Pańska żona, tam pod mleczem?
             Mike : ah, Mr. Froggy, here's another one, under dandelion, is it your wife maybe?

                                                      Żona Pana Żaby :)
                                                     Mr.Froggy's wife :)W roli wiosny występują mlecze :)
Wiem, że trudno sie dopatrzyć tych mleczy, więc Patrick pokaże jednego.

As a symbol of spring I'm using dandelions.
I know they are hardly visable, to make it easier Patrick will show one.
                                           Kocha, nie kocha, kocha...
                                       He loves me, he loves me not, he loves me....35 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Prawda? Nawet nie wiem w jakiej jest skali, możliwe, że jest odrobinę za mała, ale zawsze może posłużyć za młodą żabkę :)

   Usuń
 2. Fajne żaby :D I buty Mike'a mi się bardzo podobają.
  Współczuję w związku z tym koncertem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Cieszę się, że Ci sie podobają buty (żaby też), bardzo lubię gdy są ciężkie, wojskowe, fajnie, ze mamy podobny gust w tej kwestii!


   Niestety, przeziębiłyśmy się z siostrą prawie dwa tygodnie temu, i jednego dnia jest już prawie dobrze, a na następny dzień jesteśmy w pół zdechłe :/ Z trzech koncertów w Polsce zobaczyłyśmy jeden, więc nie jest tak źle...

   Usuń
 3. Jaki fajny 'polbruk'! :) I kosz na śmieci z prawdziwym workiem ;) Nie znam się na żabach, ale można je chyba też uznać za oznakę wiosny (nigdy nie widziałam żaby zimą). Diorama może i lekko niedokończona, ale klimat już jest! Mlecz własnej produkcji? Wygląda super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Wszystko poza Mike'm ( i jego ubraniem, oczywiście), Państwem Kumkum, ławką i krzaczkami jest własnej produkcji. Trylinka niestety trochę mała, ale nie chciało mi się robić własnego moldu, a kupny był na inną skalę.

   Usuń
 4. O ja pierniczę... jakie zarąbiste szczegóły w tej dioramie!!! Ta kostka brukowa, ten murek, ławka... dla mnie super realistyczne! Fajnie to wygląda, jak prawdziwa makieta architektoniczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Bardzo podbudowałeś moje ego tak miłymi słowami! Niesamowicie sie cieszę, że twoim zdaniem wygląda realistycznie! Robię też drugą dioramę, identyczną, tylko w wersji zimowej, mam nadzieję, że wyjdzie poza fazę budowania.

   Usuń
 5. Jesteś za bardzo krytyczna wobec siebie. Ja od razu zauważyłam, że są mlecze:)Zrobienie takiej dioramy musi być bardzo pracochłonne,wszystko wygląda tak realistycznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Niestety wiem czego nie dokończyłam - kostka i murek są stare lub brudne, a ściany jak wczoraj postawione, nawet pół graffiti nie ma :/
   To było pracochłonne, nie da sie ukryć, porwałam się z motyką na słońce, a do tego praca posuwała się w super żółwim tempie ze względu na moje niezorganizowanie i lenistwo >.< Robię tę dioramę od miesięcy, kto inny by w tym samym czasie by cały dom postawił XD

   Usuń
 6. Hello from Spain: wow, wow ... I like your tribute to the arrival of spring. I like that boots he is wearing. I also like the photo of the girl defoliating the flower of love. A very creative post. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for such nice comment! Those boots are one of my favourite too! They look dirty and used, just the way I like them :)

   Usuń
 7. Póki Paddy żyje, to jeszcze można się na koncert wybrać. Aż mi się przypomniało, jak miałam jechać na koncert Type o Negative, a tu gruchnęła wieść że wokalista kopnął w kalendarz!
  W roli Mike'a wystąpił jeden z najseksowniejszych kenów ever - ach jak ja Ci go zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam, gdy ogłoszono informacje o śmierci Steela, poczułam sie tak nie swojo, tyle lat kojarzyło sie człowieka, a on nagle umiera. Okropne! Nie byłam szczególną fanką, ale znam parę piosenek, może jeden album, podobał mi sie głos Petera. Jego wzrost też był zaletą :)

   Koncerty Paddy'ego widziałam na razie 6 razy, więc w najgorszym wypadku mogę sobie odżałować te dodatkowe dwa, szczególnie, że w Warszawie (przedwczoraj) ze względu na lokalizacje (bo to przecież Polska) Paddy co chwila gadał o papieżu, a ten temat działa na mnie jak płachta na byka, więc poczekam na koncerty w Niemczech lub Francji :)

   Dziękuję! Tez go bardzo lubię, akurat przymierzam się do rerootu takiego Kena, chce mu dać taka samą fryzurę, tylko dłuższe włosy.

   Usuń
 8. Blee.. Nie lubię żab, zdecydowanie wolę mlecze ;D Ale diorama wygląda bardzo profesjonalnie i autentycznie! A Mike ma świetne spodnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Pomimo tego, ze od ustawiania za murkiem ściany pokrytej tynkiem strukturalnym mam poobcierane całe dłonie, to ta ściana tak czy inaczej wygląda jak pomalowana tektura :/ Będę musiała pomyslec co z tym zrobic, oraz oczywiście "ubrudzić" dioramę, bo jest za czysta, w ogóle nie wyglada na miejsce
   Też, jeśli miałabym wybierać wolałabym mlecz od żaby XD Szczególnie w sałatce!
   Dzięki! Staramy sie ubierac Mike'a jak najbardziej punkowo, te spodnie Moxie Teens idealnie się do tego nadają :)

   Usuń
 9. I love the little park area. Even though you say it's not finished, it still looks really nice. Both the frog and dandelion are very cute.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so much! Now it's too clean as for my taste, so will need to work on it, add some ugly grafitti and stains, haha.
   It's really nice to hear you like dandelions! I spent a few hours on them before I managed to make about 30 .

   Usuń
 10. I love this! The dimensions are perfect and the detail of the bottle on the grass outside of the trashcan is very realistic. Mr. and Mrs. frog are too cute.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so much!! I need to add some more "dirt" to it still. Mr&Mrs Frog are sending you kisses!

   Usuń
 11. hej
  zdjęcia fajne , pomysłowe ....o i żabka pozdrawiam cieplutko ;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Żabka również pozdrawia i też dziękuje!

   Usuń
 12. Świetnie ta diorama wyszła, a żaba bardzo wiosenna !!! Zazdroszę Ci tych Twoich facetów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miłe słowa! Co dwie żaby to nie jedna, jeśli one nie podziałają jako wiosenny talizman, to nic już nie zadziała XD

   Usuń
 13. Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Niestety nie potrafię takiej sama zrobić, więc jest kupiona.

   Usuń
 14. Amazing post! I love it:)

  http://theprintedsea.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you, I like your blog as well :)

   Usuń
 15. Diorama zapowiada się wyśmienicie! Jak ja Ci zazdroszczę! Czekam na efekty!
  PS Ken kojarzy mi się z moimi czasami koncertów... Ach, piękne czasy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!!! Mam nadzieję kiedyś ją dokończyć!
   Jakie to były koncerty, jakich artystów? Sama wciąż uwielbiam koncerty, nie tylko na nie jeżdżę, ale też je organizuję (chociaż to drugie bardzo rzadko ostatnio).

   Usuń
 16. Odpowiedzi
  1. Thank you very much! Would love to follow your blog, but can't find the link :/

   Usuń
 17. Ja pierdzielę, ale seksiarz!!! Co to za dżinsy, co to za buty?
  Zauroczyła mnie posadzka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co to za panienka na ostatnim? jakaś teenage Skipperka właśnie?

   Usuń
  2. Dziękuję! Ten chodnik zrobiłam od podstaw , tzn, z gipsu i odpowiedniego moldu i układałam trylinka po trylince. Myślałam, że padnę X.x

   Jeansy są Moxie Teens, a buty Action Figure.

   Na ostatnim zdjęciu jest przemalowana i przerootowana Skipper z tego zestawu http://photos03.istore.pl/25869/photos/big/9025832.jpg

   U mnie siedzi na chłopięcym ciele Obitsu 27cm :D

   Usuń