poniedziałek, 1 sierpnia 2011

16. Retro Candi Girl Hamilton Design Systéme 1998

Retro Candi Girl firmy Hamilton Design Systéme, z 1998. Kupiłyśmy z siostrą z Ebaya samą głowę, bo tak czy inaczej trafiła na zginalne ciało, a stare ciało poszłoby do pudełka :) Lalki Candi charakteryzowały się cięższymi od Barbie sylwetkami, nogi są wyraźnie grubsze, biodra bardziej zaokrąglone, a biust większy, więc nie wszystkie ubranka Barbie na nie pasują. Nas ten problem nie dotyczy, bo prawie wszystkie nasze Candi mają ciała Fashionistas (to m.in dla nich ciała przyszły ostatnio). Retro Candi mają na buziach pieprzyki, w różnych miejscach w zależności od typu (nasze Retro Candi maja nad ustami i pod okiem). Obydwie mają na głowach "baranka", więc nazywamy je pudelkami :) i są z drugie edycji tego typu Candi.
Tę Candi nazwałyśmy Lucy, (na cześć jednego zespołu, ale Lucy in the sky with diamonds też pasuje) więc tym imieniem będę się posługiwać. Lucy ma zielone oczy, ze spojrzeniem skierowanym w bok, intensywnie czerwone, rozchylone usta i lekko trójkątną buzię. Włosy wszyte są rzadziej niż u Barbie, co akurat u tego modelu Candi nie stanowi problemu, gorzej z paniami długowłosymi. Guma z której mają zrobione twarze jest dużo twardsza od gumy użytej przy Barbie, raz odkształcona raczej nie wróci do poprzedniego kształtu (nie mam tu na myśli ogrzewania głowy np. suszarką, tylko urazy mechaniczne - udało mi się zepsuć jedną z główek poprzez owinięcie jej gumką recepturką w celu ujarzmienia fryzury. Musiałam szybko odkupić ten sam typ bo nie mogłam patrzeć na lekkie wgłębienie na czole). Lucy jest wyjątkowo śliczna, zdjęcia nie oddają jej sprawiedliwości.

Lucy :)


z boku czekała jedna z moich ulubionych Lar, Julia
dziewczyny poszły do nigdy nie ukończonego Yam Yam Shack


8 komentarzy:

 1. Julia jest piękna a Rudzielec dość interesujący :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Julia jest moją ulubioną z moich dziewczyn o tym facemoldzie (piszę "dziewczyn", bo dwie główki Lary użyłam na mężczyznach )

  OdpowiedzUsuń
 3. Lucy jest piękna, takie cudne loczki i te zielone oczy - tylko się zachwycać :) Uwielbima rudzielce!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lala bubblecut jest rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 5. BarbieDream , dziękuję! zgadzam się, rudzielce są świetne!!

  lilavati112, dzięki! taka niestandardowa fryzura jak na dzisiejsze czasy XD

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna jest, jeszcze nie widziałam tego typu lalki

  OdpowiedzUsuń
 7. dziękuję! Candi chyba nie jest szczególnie popularna :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wysłałam Ci dwie dziewczyny na adres z paczki z gejszą. Mam nadzieję, że dotrą i do czegoś się przydadzą:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń